Ufkum Murzoğlu - Translation Team

1994 yılında bir dizi kemoterapi ve radyoterapiden sonra doktorlar bir daha çocuk sahibi olmak için bir şansım kalmadığını söylediler.Fakat bu benim için gerçekten inanılması zor bir durumdu ve sonrasında bir daha çocuk sahibi olamayacağımı bilmek ve düşünmek benim bir süre depresyonik bir süreç geçirmeme sebep oldu.

Ve bir sebebim var elbette .. Yaşam devam ediyor.. ve acım giderek hafifliyor..Yavaş yavaş...

Şubat 2007'de tesadüfen Trento'da erasmus programında olan Litvanyalı bir kızı misafir ettim.Milan'a bir haftalığına gelmişti.italyan usulü pilav ve kırzmızı şarapla sürdürdüğümüz sohbetimiz sırasında bana Couchsurfing'i bilip bilmediğimi sordu.Ben de 'hayır' dedim. Sonra bana web sitesi üzeirnden faliyet gösteren bu topluluktan bahsetti ve nasıl iletişim kurduklarını, nasıl bir paylaşım içerinde olduklarından..
Şubat 2007'den itibaren hayatım radikal bir yönde değişmeye başlamıştı . İnsanları evimde misafir etmeye başladım .Ve bu kişiler sadece profillerinde yazılanları okuyarak haklarında azıcık bilgi edindiğim kişiler oluyordu.Bunu sevmeye başlamıştım.18 aydan fazla zaman geçti aradan ve bu projenin içinde olmaktan çok mutluyum. Onsekiz ay içinde 44 farklı ulustan nerdeyse 250 kişi misafir ettim.

Ekim 2007'de 100 kşiyimisafir ediyoken aklıma bir fikir geldi. ''2 avrodan 200 avro!'' bu büyük bir para değil elbette ve özellikle bu couchsurfing kurallarına AYKIRI.(Demek istediğim; eğer insanları misafir ediyorsan onlardan para soramazsın ,çünkü bu proje içerisinde gönüllü olarak bulunuyorsun) Fakat bu bir anlamda doğru olarak nitelendirilebilir eğer insanlar gönüllü olarak bu proje için bağış yapmak isterler ve 2 avro önerirlerse...Bir Çay veya bir parasından çok daha az bir şey bu.

Ayrıca , bu parayı kendim için kullanma niyetinde değilim, uzaktan evlatlık hizmeti veren bir kuruma verebilir ve gönüllü ebeveyn olarak bu para kullanılabilir diye düşünüyorum.

Her misafirden 2 euro az olabilir ama 200 euro ile dünyanın heryerinden 20 cocuk evlat edinebilirsiniz. Onlara sağlık, yemek, okul...yani daha iyi bir hayat sunabilirsiniz.

Bu proje başladı ve biz burdayız.

Herkim en az 2 avro vermek isterse , biz tarafımızdan kendilerine üzerinde web sitesinin ana sayfasında da görmüş olduğunuz ve projenin logosu olan resmin olduğu bir broş iletilecek.Bu bizim bağışta bulunduğunuz için size bir hediyemiz olacak.
her yılın sonunda ,toplanmış olan bağışlar bir veya birçok uzun vadede adaptasyon göstermiş çocuk organizasyonlarına iletilecek, (tabi bu toplanan bağışlara bağlı.)

maurizio mangano